Daniel Škvor si po náročném měření sil s Willem Fleurym dal delší pauzu, nyní už ale brousí zbraně na další zápas, který se uskuteční koncem února na turnaji Oktagon 67 v Třinci. V žebříčku polotěžké váhy se stále drží v první pětce, aktuálně je na čtvrtém místě. A jak zdůraznil v rozhovoru s Viktorem Šebákem, stále má v hledáčku ty nejvyšší mety. „Dokud se cítím fyzicky dobře, chci mířit co nejvýš,” prohlásil během tréninku.
„Chci to táhnout, dokud se budu cítit dobře. Nechci pak dělat rybu nebo sbírat zápasy kvůli prachům, jak to tak bývá u některých starých bojovníků. Takhle samozřejmě dopadnout nechci. To se radši budu realizovat trenérsky.” O dalším soupeři zatím není rozhodnuto. Škvor by si do budoucna přál odvetu s aktuálním šampionem. „Myslím si, že by klidně mohla dopadnout odveta s Fleurym, kdybych trochu zapracoval na nějakých věcech… Oba jsme byli zranění a rozsekaní, myslím si, že by to šlo.”
Škvor se nesmazatelně zapsal do povědomí tuzemských fanoušků. Nevylučuje, že slávu jednoho dne zužitkuje, pokud přijde nabídka, která se neodmítá. „Jeden proti třem v Clashi bych samozřejmě šel, to nesrovnávám se sportem,” zasmál se. „Prachy nesmrdí.”
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Také on si všímá, že v Oktagonu začínají přebírat otěže zahraniční zápasníci. „Oktagon roste, stává se z toho jedna z největších profesionálních soutěží na světě, a tím pádem roste i ta úroveň a příval zahraničních zápasníků. Dá se říct, že v Čechách je MMA stále na začátku oproti konkurenčním gymům. Je to logický převrat.”
Nesmíme zapomenout, že má Škvor na kontě obrovské úspěchy. Coby mistr České republiky v K1 a mistr světa WAKO Pro se probil mezi postojářskou elitu do organizace Glory. Své kvality potvrdil i v rámci pyramidy Oktagon Underground. „Král podsvětí” by tedy mohl mít recept na úspěch v bojových sportech. Co by poradil začínajícím bojovníkům? „Základ je vydržet. Nejtěžší je tomu propadnout a trénovat i s různými zraněními. Nevymlouvat se a trénovat to, v čem chcete být dobří.”
Škvor už je v trochu jiné situaci, ve svých 35 letech potřebuje kompenzační cvičení, aby se mohl naplno položit do přípravy. „Ale když je ti 17, potřebuješ trénovat to, v čem zápasíš. Všechno ostatní jsou doplňky.” Také je přesvědčen, že v dnešní době jsou mnohem lepší možnosti. „My jsme to třeba vůbec neměli, ale teď je možnost vyzápasit se v amatérech. Takže to neodkládat, zápasit, neřešit výhry, prohry, v amatérech je to úplně jedno, byť to nechci shazovat.”
V této souvislosti zdůraznil, že jde o skvělou příležitost, jak se popasovat s porážkou. Přiznal, že také on sám první dva zápasy v thaiboxu prohrál, červená políčka ho naštěstí nastartovala k lepším výkonům. „Třetí byla remíza. A pak už jsem v Čechách neprohrál nic… Ta prohra by vás měla nakopnout, takhle to mám doteď… Takže vydržet, trénovat, vyzápasit se a nevymlouvat se.”
Vstoupit do diskuze (0)